, Dr. Pirouz Zamanpour, Botox, کلینیک دکتر پیروز زمانپور، بوتاکس

بوتاکس ، باید ها و نباید ها

در حقیقت درمان چین و چروک اطراف چشم، پیشانی ،اخم و تا حدی اطراف لب و چانه با استفاده از بوتاکس ، آسانترین ، ارزانترین و ضروری ترین راهی است که به  ویژه پس از سن حدود سی سالگی میتوان از نتایج آن سود برد . به عقیده من در تمام درمان های زیبایی صورت باید نقش و جایگاه مناسبی برای بوتاکس در نظر گرفت.  با کاربرد مناسب این تکنیک  در زیبا درمانی براستی میتوان از بسیاری روش های پیچیده تر و مشکل تر و گران تر پرهیز کرد و در بهترین حالت میتوان از شدت و اهمیت آنها در جوان سازی صورت کاست.

البته با توجه به گستردگی  کاربرد این درمان در بسیاری از مطب ها و مراکز درمانی پوست و زیبایی و گاه  شوربختانه در مراکز دیگر غیر از پوست و حتی غیر پزشکی! و استفاده از بوتاکس های غیر استاندارد میتوان به میزان شک و بدبینی بیماران پی برد. در این مورد تنها راه حل شناخت پزشکان و متخصصان با سابقه از راه تحقیق و مشاوره می باشد و بس.

این مشکلات و بسیاری از کاستی ها دیگر در امر سیستم فراگیر بهداشت و درمان  که جای طرح آنها در این نوشته نیست، سبب شده است که یکی از بهترین و مناسب ترین راه های درمان در زمینه پوست و زیبایی به یک کلاف پیچیده تبدیل شود.

از بوتاکس میتوان در موارد دیگری به جز درمان چین و چروک ، مانند درمان تعریق بیش از حد زیر بغل و کف دست و پا ، سر درد های میگرن و عصبی ، اسپاسم و گرفتگی های عسبی و عضلات بدن مثل کمر و گردن ، و بسیاری کاربرد های مفید دیگر در رشته های  تخصصی دیگر مانند نورولوژی ، کودکان ، داخلی و ارتوپدی نام برد.

نتیجه اینکه  میتوان و باید  تکنیک درمانی بوتاکس را به دقت و مهارت کافی در بسیاری از بیماران به کار برد و پیش از همه خود پزشکان پوست و زیبایی باید تلاش و وقت بیشتری را صرف آموختن و کسب مهارت در کاربرد این روش درمانی نموده، و بیماران در جستجوی درمان زیبایی پیش از هر تصمیم و اقدام شتابزده، در باره نیاز به تزریق بوتاکس از پزشکان  مورد اعتماد خود راهنمایی های لازم در این باره را بگیرند

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.