فرکشنال ، اسکار جوش صورت، دکتر پیروز زمانپور Co2 لیزر

ترمیم اسکار جوش صورت

ترمیم اسکار ناشی از جوش های قدیمی و کیستیک  صورت یکی از مشکل ترین  درمان ها درزمینه پوست و زیبایی است. هنوز بحث های بسیاری در میان پزشکان و متخصصین وجود دارد و بر اساس تجربه و سلیقه پزشکان هر یک راه های گوناگونی را برای خود انتخاب میکنند.

آنچه که مهم است چند تکنیک وجود دارد و از ترکیب و ترتیب این روش ها، پروتوکل های متفاوتی به دست می آید. این درمان ها شامل : ۱- استفاده از لیزر فرکشنال  ۲- ساب سیژن ۳- ساکشن پوستی ۴-پی آر پی ۵- پانچینگ ۶- میکرودرم ۷- درمان دارویی  خوراکی ۸- پیلینگ شیمیایی و داروهای لایه بردار و ضد جوش ۹- آر اف لیفتت و جوانسازی می باشد.

با انتخاب  درست و انجام  دقیق یک یا چند از این درمان ها و بر اساس معاینه و شرایط بیمار می توان همیشه به یک نتیجه دلخواه رسید. این هدف میتواند از ۱۰ تا ۹۰ درصد بهبودی در پی داشته باشد. میزان رضایت بیمار و پزشک بستگی به انتخاب تکنیک های مناسب و انجام به موقع و دقیق این تکنیک ها دارد

یکی از پیش شرط های مهم گذشتن از این مسیر طولانی و سخت این است که مرکز یا کلینیک درمانی پوست و زیبایی که به آن مراجعه میکنید، تمام امکانات و بخش ها مختلف درمانی فوق را داشته باشد ، در غیر این صورت انجام ار یک از تکنیک های درمانی تخصصی پوست در مرکز های گوناگون غیر منطقی و ناممکن است.

چکیده سخن اینکه درمان اسکار جای جوش، منافذ یا زخم و آبله همگی ممکن است ، به شرطی که انتظار بیمار واقعی و منطقی باشد و از تمامی امکانات  موجود به دست یک پزشک متخصص ، دلسوز و با تجربه استفاده شود. چه بسا که در بیشتر موارد می توان بالاتر از انتظار بیمار و پزشک را بر آورده کرد

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.