ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن , Abdominoplasty and Liposuction

Abdominoplasty, liposuction, Dr.Pirouz Zamanpour, ابدومینوپلاستی، لیپوساکشن، دکتر پیروز زمانپور

Abdominoplasty, liposuction, Dr.Pirouz Zamanpour, ابدومینوپلاستی، لیپوساکشن، دکتر پیروز زمانپور

 

سریع ترین و آخرین راه برای درمان چاقی موضعی شدید و شلی و افتادگی به ویژه در ناحیه شکم عمل جراحی ابدومینوپلاستی همراه با لیپو ساکشن است.

در بیمارانی که پوست شکم و پهلو به دلیل تجمع چربی بیش از حد و به مدت بسیار زیاد دچار افتادگی و در حقیقت آویزان شده است، به سختی میتوان از روش های دیگر لاغری موضعی و تکنیک های غیر تهاجمی مانند کرایو لیپولیز و آر-اف، کاویتیشن استفاده کرد. باید گفت که حتی درمان با روش های تهاجمی تر مانند لیپولیز های داخل شکم نیز در این بیماران پاسخ مناسبی نخواهد داد. چرا که اگر ما در بهترین حالت بتوانیم چربی های ناحیه شکم و پهلو را لیز کرده و ساکشن کنیم ، باز هم پوست  اضافی شکم و پهلو به صورت ناخوشایندی آویزان شده و در نهایت بیمار را مجبور به عمل جراحی برای برداشتن پوست اضافی و باقی مانده خواهد کرد.

بسیار پیش می آید که  اینگونه بیماران مدت ها در کلینیک های زیبایی و یا لاغری تحت درمان با انواع دستگاه ها و تکنیک های گوناگون قرار گرفته اند ولی هیچ نتیجه ای در بر نداشته است. بنا بر این بسیار به جا و نیکو است که با مشورت پزشک ، اینگونه بیماران از انجام درمان های نادرست و بیهوده و تلف نمودن وقت و پول خود پرهیز نمایند.

ناگفته نماند که درمان های دیگر تکمیلی مانند آر-اف، کاویتیشن، کرایو یا لیزر لیپولیز می تواند در کنار و همراه با عمل جراحی ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن در این بیماران بسیار سودمند باشد. نکته این است که نمی تواند به طور کامل جایگزین آن شود.

باید گفت که در عمل لیپوساکشن همراه با جراحی ابدومینوپلاستی هم چربی های اضافی  شکم و پهلو چه به صورت مستقیم یا ساکشن برداشته میشود و هم پوست آویزان و اضافی شکم و پهلو برداشته ، شکم صاف میشود، نکته خوب تر اینکه ترک های بزرگ زایمان یا چافی نیز به میزان بسیار زیادی محو و از بین خواهد رفت. این عمل در بیمارستان و مراکز جراحی و با بیهوشی جنرال همراه بوده ، کمی طولانی و سنگین است و بیمار باید تا یک هفته استراحت کند.

با سپاس – دکتر پیروز زمانپور

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.