face threadlift, نخ لیفت صورت

Threadlift, Dr Pirouz Zamanpour, نخ لیفت صورت، دکتر پیروز زمانپور

Threadlift, Dr Pirouz Zamanpour, نخ لیفت صورت، دکتر پیروز زمانپور

 

 

تکنیک لیفتینگ صورت با استفاده از نخ های مخصوص لیفت از چند سال پیش در مراکز پوست و پلاستیک صورت شروع شده ولی به تازگی با پیشرفت ساخت نخ های نسل جدید و تغییراتی که در جهت آسانتر شدن کاشت نخ در صورت بوجود آمده است، این روش لیفتینگ کم کم به یکی درمان های رایج در کلینیک های پوست و زیبایی تبدیل میشود.

در این تکنیک میتوان با استفاده از کاشت نخ های ویژه در زیر و در عمق خاصی از پوست و دادن زاویه و کشش مناسب و کنار هم گذاشتن آنها بسته به شرایط فیزیکی و فیزیولوژیک بیمار، به طور نسبی و برای مدتی طولانی افتادگی های صورت در نواحی مثل اطراف چانه ، خط خنده ، دور لب ، ابرو و پیشانی و تاحدی گونه و دور چشم را برطرف کرد. از این روش می توان برای لیفت و کشیدن و هم برای حجم دهی نسبی در نواحی مثل خط خنده نیز استفاده کرد. میزان اصلاح و ترمیم افتادگی و شلی پوست یستگی به کاشت دقیق نخ در عمق مناسب ، تشخیص طول و نقاط آغاز و پایان نخ، کارگذاشتن نخ به تعداد کافی ، فاصله مناسب نخ ها، و از همه مهم تر ایجاد کشیدگی یکسان و قرینه  در دو طرف صورت است. ماندگاری این روش لفتینگ همیشگی و عمری نیست و بسته به کیفیت و کمیت عمل و ایزار و نخ های مناسب از یک تا چند سال خواهد بود.

البته مانند هر کار دیگر و دخالت های زیبایی و چراحی در بدن به ویژه در صورت این کار نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد و تنها به صرف وجود نخ های مناسب و استفاده از ابزار و ست های کاشت نخ جدید و گران و معروف نمیتوان انتظار نتیجه خ.ب و دلخواه داشت. تکنیک و تجربه و دقت  پزشک بسیار مهم تر از خود نخ و مارک و برند آن است.

این کار زیر بی حسی موضعی انجام می شود. البته در مواردی که باید تعداد زیاد و در تمام نواحی صورت  لیفت انجام شود بهتر است در اتاق عمل و زیر بیهوشی جنرال و یا بیهوشی سبک زیر نظر متخصص بیهوشی باشد.عوارض زیادی ندارد ولی تورم و کبودی را تا چند روز باید انتظار داشت. در بیماران دارای مشکلات خونی و انعقادی ، آلرژی به مواد نیمه صناعی مانند ژل ها و نخ ها، بیماری های پوستی مزمن بافت همبند، سن های بسیار بالا که افتادگی  پوست تنها نیاز به جراحی پلاستیک دارد، بارداری ، باید ار انجام این عمل پرهیز کرد.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.