f-PRP-پی آر پی تقویت شده

پی آر پی فورت(تقویت شده)، دکتر پیروز زمانپور

پی آر پی فورت(تقویت شده)، دکتر پیروز زمانپور

پی ارپی به معنی پلاسمای جدا شده از خون بیمار میباشد که حاوی غلظت بالاتری از فاکتورهای جوانسازیو رشد میباشد که در قسمتهای مختلف بدن نظیر پوست ومو، مفاصل ، جراحی اعصاب وبسیاری از موارد دیگر در رشته های پزشکی  کاربرد دارد.

          فاکتورهای رشد وجوانسازی  درخون هر فرد به طور طبیعی موجود است برای مثال بعد از بریدگی و یا زخم پوست سبب یهبودی وترمیم آن میشود ویا پس از ریزش یا کوتاه کردن موی سر سبب رویش مجدد ان میشود.

           فاکتورهای رشد وجوانسازی  درخون هر فرد به طور طبیعی موجود است برای مثال بعد از بریدگی و یا زخم پوست سبب یهبودی وترمیم آن میشود ویا پس از ریزشیا کوتاه کردن موی سر سبب رویش مجدد ان میشود.

 در روش پی ارپی در حقیقت فاکتورهایی شامل پلاکت وهورمون رشد، انزیمهای جوانسازی وبسیاری عوامل دیگر که به طور طبیعی طبق توضیح فوق درخون شخص موجود است جمع اوری و با غلظت چندین برابر تهیه میشود.

به طور مثال فرض کنید که یک زخم پوستی با فاکتورهای طبیعی خود بدن به مدت یک تا سه هفته بهبود

می یابد و ممکن است از خود اسکار یا جای زخم به جای بگذارد. از طرف دیگر اگر همین زخم را با     فاکتورهای جوانسازی پوست خود شخص که غلظت ان چندین برابر بیشتر شده است درمان شود سرعت ترمیم و باسازی زخم به حداقل یا کمتر از نصف زمان طبیعی رسیده واسکار یاجای زخم احتمالی نیز بوجود نخواهد امد.

حال برای ترمیم و بازسازی پوست های آسیب دیده از جوش های قدیمی و بزرگ و یا جای آبله، سوختگی، بخیه و یا رفع منافذ باز بینی و گونه و جوش های سر سیاه و سر سفید، در کل هر جا که نیاز به تولید و تکثیر سلول های تازه و جوان باشد، میتوان از درمان با پی آر پی با کیفیت بالا و تقویت شده سود جست.

در مورد موی سر در زنان و مردان هم به همین روش میتوان سلول های تازه  فولیکول یا پیاز مو را تولید و تکثیر کرد. و ریزش مو به دلایل گوناگون مانند هورمونی، شیمی درمانی، ارثی و ژنتیک، آلوپشیا یا ریزش موی سکه ای و الگوهای مردانه و زنانه همگی را شامل میشود.

به یاد داشته باشید که نتیجه درمان و تعیین میزان درصد موفقیت در بیماران با شرایط مختلف بسیار فرق خواهد کرد. تعداد جلسات انجام پی آر پی، فواصل درمان، شدت و مدت بیماری، و از همه مهمتر کمیت و کیفیت پی آر پی انجام شده هر کدام تاثیر خود را دارند.

————————————————————————————————————-

پی آر پی مانند هر تکنیک درمانی دیگر می تواند خوب یا بد ، ضعیف یا قوی و مفید یا بن نتیجه باشد. در این تکنیک حرف  بسیار است ، ولی آنجه که مهم است ، این نکته است که استفاده از کیت های گوناگون که توسط شرکت های ایرانی و خارجی تبلیغ میشوند، اهمیت زیادی ندارند. در حقیقت این تکنیک  نیاز به ابزار یا دستگاه ها و مواد گران فیمت و پیچیده ای ندارد ولی از سوی دیگر جزییات انجام  مراحل مربوط به آن دارای چنان ویژگی های باریک و سنجیده ایست که یک پزشک با کیت و ابزار بسیار گران میتواند نتیجه درمانی بسیار ضعیف داشته باشد و از طرف دیگر یک پزشک دیگر بدون استفاده از کیت های معروف و گران قیمت خارجی میتواند نتیجه بسیار خوب و غیر قابل پیش بینی برای شرکت های مطرح در زمینه تولید کیت ها بالا را داشته باشد. بدبینی مردم و بیماران به پی آر پی در ایران از این ناشی میشود که بسیاری از هفراد و پزشکان دست اندر کار ، تنها به  فرمول  و روش شرکت فروشنده کیت  بسنده کرده و خود به تجربه و تمرین و تحقیق کافی در این زمینه نمی پردازند. که در صورت تحقق این همر به بسیاری نکته ها در انجام پی آر پی آگاه میشوند و دستشان برای درمان بسیاری از مشکلات پوست و زیبایی باز میشود.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

target="" title="">
Proudly powered by WordPress
error: Content is protected !!