لیفتینگ صورت با آر-اف

facelift with RF, Dr.Pirouz Zamanpour, لیفتینگ صورت با آر-اف، دکتر پیروز زمانپور

facelift with RF, Dr.Pirouz Zamanpour, لیفتینگ صورت با آر-اف، دکتر پیروز زمانپور

لیفتینگ صورت برای درمان و ترمیم شلی و افتادگی بوست اطراف لب ، گونه ، دو طرف چانه و نیز اطراف چشم و همینطور برای غبغب و گردن به کار میرود.

آر-اف لیفتینگ یکی از آسانترین و بی آزار ترین روش های لیفت پوست صورت بوده و بر خلاف دیگر روش ها مانند پی آر پی ، اندو لیفت، کاشت نخ های زیر جلدی و در برابر آر-اف های فرکشنال سوزنی نیز از امتیاز بیشتری در رضایت بیمار و بدون استرس و بی درد بودن این تکنیک درمانی برخوردار است. تنها روشی که شاید از این نضر با آن برابری کند تکنولوژی نه چندان تازه ای به نام دابلو یا همان اکسنت

قدیم است که هنوز به اندازه آر-اف از نظر پیشینه و نتایج درمان قابل مقایسه نیست، گرچه امتیازات ویژه خود را هم نسبت به آر-اف دارد و در این مرکز هم انجام میشود.

به نظر من آر-اف کلاسیک برای درمان افتادگی پوست صورت و ترمیم و اصلاح خط خنده و چین های گوشه های لب و چین و چروک سطحی و عمیق زیر و اطراف چشم هنوز بهترین و پر طرفدار ترین راه درمان به شمار میرود. در برخی موارد میتوان گفت که برای مثال در اصلاح خط خنده از تزریق ژل و چربی هم نتیجه بهتر، طبیعی تر و ماندگارتری دارد.

در این تکنیک با استفاده از امواج رادیوفریکانس که برای جذب در پوست و کلاژن تنظیم شده است، این امواج تا عمق ۱ تا ۲ سانتیمتر در پوست نفوذ کرده و سبب چند تغییر در ساختمان پوست میشوند. یکی تحریک لایه کلاژن و الاستیک پروتیینی پوست، دیگر تحریک سلول های زاینده بازال پوست به تکثیر و تولید سلول های جوان تر و نیز افزایش شبکه مویرگی و خونرسانی به تمام لایه های پوست و رسیدن اکسیژن و عناصر حیاتی بیشتری به آن است.

این تغییرات تدریجی و در زمان بین ۱ تا ۶ ماه پیش شروع و کامل میشود. در همان روز درمان شخص متوجه یک کشیدگی و صافی و روشن تر شدن در پوست صورت میشود که درصد زیادی از آن در طی روزهای بعد از بین میرود ولی با تکرار درمان و پس از هر جلسه شما متوجه میشوید که ماندگاری و برجستگی این تغییرات در صورت به تدریج بیشتر و عمیق تر میشوند.

شماره نوبت های درمان از ۶ تا ۱۲ و شاید بیشتر و فاصله نوبت ها بین ۱ تا دو هفته می باشد. درمان شامل یک دوره ابتدایی برای مثال ۶ یا ۱۰ جلسه هر هفته و سپس ادامه درمان با فاصله طولانی تر از ۲ تا ۴ هفته برای چند ماه است. شمار و فاصله نوبت های درمان بسته به شرایط و شدت چین ها و افتادگی پوست تفاوت خواهد کرد و بیمار از نوبت ۳ تا ۵ به بعد درمان باید کم کم متوجه تغییرات ماندگار در کشیدگی پوست و برطرف شدن چین های پوست و سفتی و جوانسازی در محل درمان بشود.

در مورد روش ها و دستگاه های دیگر لیفتینگ صورت نیز در نوشته های آینده  توضیح خواهم داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

target="" title="">
Proudly powered by WordPress
error: Content is protected !!